Obozy żeglarskie 2020 ->> Wejdź i zobacz oferty najlepszych organizatorów

Obozy żeglarskie są w sam raz dla osób, które lubią sport, wodę i ruch. W Polsce organizowane są nad Bałtykiem i na Mazurach, w najpiękniejszych miejscowościach, w dobrze wyposażonych ośrodkach sportowych.
Podczas obozów żeglarskich można nauczyć się podstaw żeglarstwa, w tym wiązanie węzłów, splotów, czy zasad sterowania jachtem.
Uczą się też części jachtu, tak by stać się profesjonalistami w dziedzinie żeglowania.
Oczywiście podczas obozów żeglarskich najważniejsza jest praktyka. Dlatego ważna jest umiejętność manewrowanie jachtem – odpadanie, ostrzenie, zwroty, praca żaglami i sterem. Można zapoznać  się z manewrami podchodzenia do boi, do pomostu, z manewrem “człowiek za burtą”.
Oczywiście większość obozów żeglarskich organizowana jest nad jeziorem, ponieważ to najlepiej przystosowane miejsce do nauki żeglowania.

OBOZY ŻEGLARSKIE 2020 ->> SPRAWDŹ NAJLEPSZE I SPRAWDZONE OFERTY

DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO WARTO SPĘDZIĆ WAKACJE NA OBOZIE ŻEGLARSKIM

OBÓZ ŻEGLARSKI TO NIEZWYKŁY KLIMAT LATA

Obozy żeglarskie to idealny pomysł na wakacje dla miłośników marynarzy i śpiewania szant. Podczas obozu będziesz mieć okazję do wcielenia się w rolę marynarza, począwszy od wiązania marynarskich węzłów, po samodzielne żeglowania po jeziorze. Z kolei wieczorami przy ognisku pośpiewasz najpiękniejsze szanty i posłuchasz marynarskich opowieści. Na obozie żeglarskim panuje niepowtarzalny klimat, który każdemu miłośnikowi morza i statków przypadnie do gustu. To nie tylko aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych, ale także dużo integracji, zabaw i atrakcji. Piękne mazurskie tereny lub nadmorskie widoki sprawią, że Twoje wakacje będą miały niezapomniany klimat i dostarczą wspaniałych wrażeń.

NA OBOZIE ŻEGLARSKIM RÓŻNE ATRAKCJE

Decydując się na obóz żeglarski masz pewność, że większość czasu spędzisz nad wodą. To szczególnie podczas upalnego lata atrakcyjny sposób na aktywny wypoczynek. Niezależnie od tego, czy będzie to morze, czy jezioro wypoczniesz nad wodą, korzystając z możliwości uprawiania różnych innych sportów wodnych. Podczas obozu żeglarskiego odbywają się zajęcia z instruktorami, po których samodzielnie pływasz żaglówką.  Poza żeglowaniem i sportami typu siatkówka wodna, pływanie, surfing, organizowane są także wycieczki, imprezy tematyczne, zabawy wieczorne, a nawet konwersacje językowe. Wyjeżdżając na obóz żeglarski, masz zapewnione całe mnóstwo sportowych i poza sportowych atrakcji.

Obozy żeglarskie 2020 ->> Sprawdź, gdzie możesz wyjechać