Obozy zagraniczne – jaki kraj wybrać?

O tym, że oferta obozów zagranicznych 2017 jest bardzo szeroka czytaliście już w niejednym naszym artykule. Jednak nigdy wcześniej nie zastanawialiśmy się, który kraj wybrać na obóz młodzieżowy za granicą. Każde kraj, w którym organizowane są obozy letnie dla młodzieży, ma coś ciekawego do zaoferowania. Jednak nie każdy z nich ma do zaoferowania to czego akurat musimy potrzebować. Najważniejszym co trzeba zrobić, żeby wybrać odpowiedni obóz zagraniczny, to odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekuję od takiego obozu. Jeśli już będziemy mieli krótką listę zalet, które powinien posiadać wymarzony obóz za granicą, wybór miejsca nie będzie dla nas już tak wielkim problemem. Poniżej zaprezentujemy 2 przykładowe miejsca, które  w roku 2016 bardzo chętnie odwiedzali uczestnicy obozów zagranicznych.

obozy młodzieżowe we Francji

Obóz zagraniczny – Francja

Chciałbyś odwiedzić Luwr, a za kilka godzin spędzać już słoneczne dni na piaszczystych plażach Lazurowego Wybrzeża z dala od smogu wielkiego Paryża? Organizatorzy obozów młodzieżowych na na południowej, nadmorskiej stronie Francji często oferują wycieczki fakultatywne np. właśnie do Paryża. Francja to jeden z najpiękniejszych krajów w zachodniej części Europy. Największa ilość obozów młodzieżowych jest organizowana na ww. Lazurowym Wybrzeżu, które rozciąga się od księstwa Monaco, a po szerokie ulice zatłoczonej Marsylii. Na tej linii znajdują się dużo miast i miasteczek, które warto odwiedzić podczas wyjazdu na obóz zagraniczny. Jednym z nich jest, drugie najmniejsze państwo świata – Monako. Księstwo Monako to idylliczne, bogate miejsce gdzie życie toczy się w swoim tempie i na wysokim poziomie. Po czystych ulicach, jeżdżą często nowoczesne, luksusowe samochody, które pięknie kontrastują z zabytkową, ale pięknie odrestaurowaną architekturą. Kolejną miejscowości jest niewielkie, malownicze Cannes, gdzie odbywa się najbardziej znany i szanowany festiwal filmowy. Nie można zapomnieć również o najbardziej luksusowym, letni kurorcie Francji – St. Troppez. Jeśli chodzi o wybór obozu za granicą, Francja będzie idealna, dla osób, które chcą zwiedzić zabytki architektury, cieszyć się piękną pogodą i wspaniałymi plażami Lazurowego wybrzeża.

obozy we Włoszech

Obóz zagraniczny – Włochy

Kochasz sport, dobre jedzenie, piękną pogodę, ale masz też ochotę zobaczyć ciekawe zabytki? Obóz zagraniczny we Włoszech spełni wszystkie powyższe wymagania. Obozy młodzieżowe w Włoszech, to wyjazdy, które łączą dobrą zabawę ze sportowym pazurem. Oczywiście, w ofercie obozów zagranicznych 2017, przeważają obozy rekreacyjne, natomiast nawet na obozie rekreacyjnym moża wykupić fakultatywne zajęcia np. z windsurfingu, czy nauki nurkowania. Włochy to też mekka, dla fanów piłki nożnej. Jak powszechnie wiadomo we Włoszech żyje się futbolem, a nie tylko ogląda mecze. Zdecydowana większość miejsc, w których organizowane są obozy dla młodzieży, to miejsca, które posiadają świetnie utrzymane boiska do gry w piłkę nożną. Aktywność fizyczna oraz kuchnia śródziemnomorska, która obfituje w bogate źródła kwasów omega 3 i 6, sprawiają że po obozie zagranicznym we Włoszech powinniśmy czuć i wyglądać o wiele lepiej.

Jaki widać oba kraje mają bardzo wiele do zaoferowania jeśli chodzi o obóz dla młodzieży. Teraz decyzja należy do Ciebie!